Postać wyjątkowa w branży muzyki rozrywkowej, a szczególnie rockowej i blues-rockowej. Znakomity muzyk harmonijkarz, a także wokalista. Od lat kojarzony z grupą BREAKOUT. Będąc członkiem tego zespołu uczestniczył w nagraniu takich płyt jak: BLUES BREAKOUT, MIRA, KARATE czy OGIEŃ. Doświadczenia zdobyte w trakcie współpracy z zespołem, a także innymi grupami, jak choćby popularną w latach 60-tych warszawską grupą PIĘCIU, pozwoliły mu na kolejną twórczą specjalizację. Nie tracąc kontaktu z czynnym wykonawstwem muzycznym, od lat jest jednym z najlepszych w Polsce realizatorów dźwięku scenicznego, w najbardziej prestiżowych i największych krajowych salach koncertowych. Właśnie jako reżyser dźwięku przez wiele lat był głównym realizatorem wrażeń akustycznych naszego Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie. Nagłaśniał tam wiele gwiazd największego, światowego formatu, takich jak - Jose Feliciano, Charles Aznavour, Johnny Cash, Shirley Bassey czy Karel Gott. Jako reżyser dźwięku przemierzył także wiele krajów nagłaśniając polskie gwiazdy estrady - Irenę Santor, Annę Jantar, Ewę Bem, Krystynę Prońko, Krzysztofa Krawczyka, Bogusława Meca, Czerwone Gitary oraz światowe super grupy, jak choćby kultowy NAZARETH w Rosji. Od 1974 roku współpracował m. in. z takimi polskimi zespołami, jak -TEST, PERFEKT, LADY PANK, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY czy BAJM. Tadeusz Trzciński był wielokrotnie reżyserem dźwięku naszego największego i cenionego na całym świecie, jazzowego festiwalu JAZZ JAMBOREE. To jemu właśnie za doskonałe brzmienie swojego koncertu w Sali Kongresowej Pałacu Kultury i Nauki, dziękował sam Ray Charles. Tadeusz Trzciński współpracował także przy nagłośnieniu i realizacji dźwięku w trakcie jedynego, polskiego koncertu Michaela Jacksona na warszawskim Bemowie. Dziś możecie Państwo tego znakomitego muzyka i realizatora, zobaczyć i usłyszeć ponownie po drugiej stronie stołu mikserskiego, jako członka supergrupy - OLDBREAKOUT.

Urodzony w Kędzierzynie-Koźlu, w dzielnicy Koźle Port. Reaktywował zespół Breakout w 2013 roku na Festiwalu Tadeusza Nalepy w Józefowie. W roku 1976 wyróżniony na Międzynarodowych Konfrontacjach Muzycznych " Muzyczna Jesień" Grodków 1976 za własne aranżacje i kompozycje zagranych utworów. Debiutowaly tu takie zespoły jak Lady Pank,TSA czy Marek Raduli. Swoją pierwszą, własną, już wtedy mocno osadzoną w stylistyce blues rockowej grupę o nazwie BLUES JAK COBRA, założył w 1974 roku. Współpraca: Marek Raduli z Kędzierzyna-Koźla, Cezary Czternastek - z zespołu Easy Rider, Kasa Chorych, Michał Bereźnicki - z zespołu Złe Psy, Leszek "Duce" Jakubowski - były muzyk z zespołu Piersi, Przemek Niemiec - z zespołu Bank, Leszek Cichoński  - z zespołu Tadeusza Nalepy, Irek "Pióro" Nowacki - z zespołu Recydywa Blues Band, Włodek "Lola" Krakus - z zespołu Tadeusza Nalepy, Winicjusz Chróst - z zespołu Breakout, Tadeusz Trzciński - z zespołu Breakout, Józef Hajdasz - z zespołu Breakout, Zbigniew Wypych - z zespołu Breakout, Marek Surzyn - z zespołu Breakout, Krzysztof Dłutowski - z zespołu Breakout, Wojciech Morawski - z zespołu Breakout, Jacek Krzaklewski - z zespołu Perfect, Marek Kapłon - z zespołu TSA, Dariusz "Wodzu" Henczel - z zespołu Oddział Zamknięty, Darek Czarny - były muzyk Starego Dobrego Małżeństwa, Piotr Ożerski - z zespołu Oddział Zamknięty, Jacek Korzeniowski - z zespołu Oddział Zamknięty. Maciej Kubicki - z zespołu Breakout.  Kazimierz Pabiasz na wielu konkursach i festiwalach muzyki blues rockowej, nagradzany był tak za kompozytorską twórczość własną, jak i za aranżacje bluesowych coverów. Dziś, jako gitarzysta i wokalista super grupy Oldbreakout zaprasza Państwa do obcowania z bluesem i wspólnego przeżywania tej stylistyki w trakcie koncertów zespołu. Kazimierz Pabiasz nagrał płyty: "Blues jak Cobra" - tekst, gitara, vocal, "Za głosem bluesa idź" - gitara, vocal oraz płytę "Tryptyk Opolski" - tekst, gitara,vocal, "Pociąg złoty" - tekst, gitara, vocal. Bierze udział w programach Radiowych i Telewizyjnych. Wszelkie inne informacje znajdują się na stronie www.kazikpabiasz.pl oraz na www.oldbreakout.com.pl

 

Muzyk sesyjny. Współpracował min. z Jackiem Skubikowskim, Kasią Kowalską, John’em Porter, Anitą Lipnicką, Jarkiem Waik, Mirkiem Gilem, Bogdanem Lewandowskim i Waldkiem Lewandowskimi. Autor płyt DVD Dariusz „Wodzu” Henczel „Szkoła na perkusję”. W okresie 1996-2015 perkusista w zespole „Oddział Zamknięty”. Nagrał z Oddziałem kilka płyt min. Co na to ludzie (2001) oraz koncertowy album wydany również na DVD. W okresie 1987-1992 perkusista w zespole Genoside nagrał 3 albumy: ... As a goblet of gore (1989), Ashes to ashes (only rosie forever) (1991) i Flood and field (for the common man) (1992). Współpracował z kompozytorem muzyki teatralnej Pawłem Kolędą dla Teatru Dramatycznego im. Al. Węgierki w Białymstoku. W swoim dorobku ma nagrane 20 płyt.

Muzyk - gitarzysta,  poza tym : plastyk, (studiował rzeźbę w warszawskiej ASP), a od kilkunastu lat czynnie działa w dziedzinie konserwacji kamienia na obiektach zabytkowych.
Pierwsze kroki na scenie muzycznej stawiał grając na gitarze w warszawskim zespole Tehas. Zainspirowany muzyką polskich zespołów, między innymi: SBB, Trzy Korony z K.Klenczonem, Breakout ( a w szczególności brzmieniem i sposobem grania Tadeusza Nalepy), John`a Mayall’a, Czesława Niemena,  oraz zagranicznych, zachodnich zespołów m.in.: Pink Floyd, Led Zeppelin The Rolling Stones,  The Allman Brothers Band, Lynyrd Skynyrd, Aerosmith, a przede wszystkim FREE oraz Gary Moore, uformował swoje muzyczne brzmienie.
Około 1988 wraz z W. Kubiakiem vocal i git.acoustic oraz Maćkiem Stockim - bas uformował band „Chocolate Spoon ".  Przez kilka lat współpracował muzycznie z Jurkiem Wawrzyniakiem - vocal, Pawłem Markowskim - bębny, Krzysztofem Jaryczewskim - git.voc. Sławkiem Korczyńskim – bas w formacji „Coś za". Niezależnie od tego projektu, z Krzysztofem Jaryczewskim stworzyli grupę „Jary Band”. Owocem tej współpracy pozostała sesja nagraniowa u Waltera Chełstowskiego, wydana  pod tytułem “ Ogniste Miecze”. Po kilku latach znalazł się pod kuratelą Wojtka Pogorzelskiego w jego formacji „ A'Ya Gore”. W tym samym czasie powrócił na scenę muzyczną  dawny skład “Oddziału Zamknietego”, do którego po kilku latach dołączył na stałe Piotrek Ożerski. Z “Oddziałem Zamkniętym” współpracował przez  ponad 20 lat.

W wieku sześciu lat został posłany do przedszkola muzycznego, a następnie do szkoły muzycznej, gdzie przez sześć lat brał lekcje fortepianu. Po ukończeniu szkoły muzycznej pierwszego stopnia zainteresował się wczesnym rock'n'rollem (Jerry Lee Lewis, Ozzie Cadena, Bill Haley, Jelly Roll Morton, Pinetop Perkins) i bluesem. W szkole średniej grał w zespole jazzowym Electric Installation w składzie: Krzysztof Poliński, Mirosław Wiśniewski, Stanisław Miturski, a następnie w zespole Air Blues (m.in. Krzysztof Dąbała, Tomasz Adamczyk). W roku 1983 podjął naukę w szkole muzycznej drugiego stopnia w klasie fortepianu i kontrabasu. Pod koniec lat 80 dołączył do zespołu Collage, z którym nagrał "Baśnie", "Nine Songs of John Lennon", "Changes". Następny krok to krótki epizod w efemerydzie pod nazwą Co$ za w składzie: Jurek Wawrzon, Piotrek Ożerski, Krzysztof Jaryczewski, Paweł Markowski, Zbyszek Jaryczewski. Na początku lat 90 seria koncertów z zespołem "Jajco i Giganci" w składzie: Wojciech Bruślik, Dariusz Kozakiewicz, Wojciech Szkudelski. Koncerty m.in. na festiwalu "Jazz na Odrą" we Wrocławiu (support przed Uriah Heep). Zaproszony został do zespołu Edyty Bartosiewicz, która właśnie wydała pierwszą płytę "Love". Rok 1993 to rok koncertowy m.in.  na Festiwalu Opolskim. W tym samym czasie realizuje wspólny projekt z Wojtkiem Pogorzelskim i Wojtkiem Kubiakiem - zespół A Ya Gore, wraz z Tomaszem "Kciuk" Jaworskim i Markiem Surzynem.   Następnie współpracuje z zespołem To Da Bone, wydając płytę pod tym samym tytułem. Skład: Robert Tyc, Piotr Bańkowski, Marek Szulc, Jacek Woźniak, Anna Korzeniowska i Anna Wacławik. Zespół koncertował po klubach, i festiwalach bluesowych. Wziął udział w sesji nagraniowej zespołu Marionety do płyty "Oni i My" (Mariusz Nałęcz - Nieniewski, Piotr "Stopa" Żyżlewicz, Robert Brylewski, Piotr Szewczenko). W latach 1997-2001 uczestniczy w sesjach nagraniowych do kolejnych płyt Oddziału Zamkniętego. W roku 2008 została wydaje płytę z zespołem Chocolate Spoon pod tytułem "Podręczna Miłość" nagraną kilka lat wcześniej.

Z racji tego, że ojciec był profesorem muzyki (skrzypce) kontakt z muzyką miał od dzieciństwa. Uczył się gry na skrzypcach, gitarze i gitarze basowej. Jako muzyk zaczynał swoją przygodę sceniczną z warszawskim zespołem rockowym Motyw blues i Eden. Koncertował w kraju i zagranicą. Współpracował m.in. z Izą Trojanowską (płyta), Lidką Stanisławską (płyta), Ireną Jarocką (płyta), Jerzym Grunwaldem i zespołem Apokalipsa, Romkiem Czystawem, Feliksem Andrzejczakiem, Jankiem Borysewiczem, Markiem Surzynem. Od 1978 roku grał w zespole Breakout, Z Tadeuszem Nalepą nagrał płytę „To mój blues”. Muzyk sesyjny.  

Ewa Novel - urodzona w Chicago, wokalistka, autorka tekstów. Związana z krakowską sceną muzyczną. Absolwentka Szkoły Wokalno- Aktorskiej. Frontmanka w bluesowym zespole Levi, polsko-ukraińskim ShockolaD oraz współtwórca duetu Novel & Wilk. Wokalistka współpracuje również z Antonim Krupą, bierze udział w jego projekcie, gdzie prezentowany jest materiał z autorskiej płyty Antoniego Krupy i Jarka Śmietany: "Amela- blues o rozwianych włosach na wietrze". Występując z zespołem Levi w 2014 roku otrzymała tytuł najlepszej wokalistki na festiwalu im. Miry Kubasińskiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. W tym samym roku wzięła udział w projekcie - "Krakowskie Klimaty Bluesowe" - na płycie znajduje się utwór Moanin', który Ewa nagrała z zespołem Kraków Street Band. Również w 2014 roku z zespołem Levi reprezentowali Polskę (scena bluesowa) na jednym z największych festiwali muzycznych w Europie - Sziget w Budapeszcie. W 2016 roku wraz z zespołem Levi zdobyli I miesjce na Rawa Blues Festiwal. Ewa wielokrotnie występowała dla zagranicznej publiczność m.in. w Niemczech, Austrii, Słowacji, Ukrainie i na Węgrzech.

Uczestniczka wielu warsztatów wokalnych min. organizowanych przez Berklee College of Music. Strona internetowa:www.ewanovel.com